HOW TO MAKE YOUR OWN APPLE BOXES

They're your best friends on set, and every production needs them. They also range from $35-$55 each, so why would you buy them when you can easily make your own apple boxes? Our suggestion: If you're going to invest in time and material to make yourself some apple boxes, why don't you make a few extra and sell them to others? Here's a great video to follow along with...